free statistics

කොරෝනා දේවි නමින් දේවාලයක් – වෛරසයෙන් බේරෙන්න යාඥා කරන ඉන්දියානුවෝ


ඉන්දියාවේ පූජකවරු කොරොන වයිරස් නමින් දේවතාවියන් දෙදෙනෙකුට දිනපතා යාක්ඤා කරමින් වසංගතය නවතාලීමට උත්සාහ කරන බවයි ඉන්දියාවෙන් වර්තා වනේ.

නගරයේ ඉහළ ආසාදන අනුපාතයක් ඇති නිසා කමචිපුරි ආධිනම් දේවාලය වන්දනාකරුවන්ට වසා ඇත, නමුත් පූජකවරු දේවතාවියන් ඉදිරියේ යාක්ඤා කරති, එකක් සඳුන් ලී වලින් සාදා ඇති අතර අනෙක ගල් වලින්. ඔවුන් ආහාර සහ වෙනත් පූජා අත්හැර, වසංගතය අවසන් කරන ලෙස ඉල්ලා යාක්ඤා කරමින් කහ වතුරේ හා කිරිවල පිළිම ස්නානය කරති.

වසූරිය, චිකන් පොක්ස් සහ වසංගතය සඳහා අපට මීට පෙරද මෙවැනි දේවාල තිබී ඇත. ”පන්සල් කළමණාකරු ආනන්ද් භාරතී කේ.“ අපි වෛරසයට දේවතාවියකගේ ස්වරූපයෙන් නමස්කාර කරන අතර මෙම රෝගයේ බලපෑම අවම කිරීම සඳහා දිනපතා ඇයට යාක්ඤා කරන්නෙමු. ඔහු තවදුරටත් පැවසීය.දකුණු කොයිම්බතූර් හි “කොරෝනා දේවි“ පිළිම දෙකක් පිහිටුවා ඇති අතර, පසුගිය සති හතර තුළ රටපුරා 100,000 ක් මිය ගොස් ඇත.

#1

#2


Like it? Share with your friends!

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *

close